Co to jest Autorytet domeny – Domain Authority


Kiedy próbujesz oszacować wartość swojej domeny lub określić jakie ma szanse na wysokie wyniki w wyszukiwarkach możesz skorzystać z różnych metod. Jedną z nich jest ocena Domain Authority. Jest to miara popularna w branży SEO, często porównywana do PageRank opracowanego przez Google. Dowiedz się czym jest DA, jak je sprawdzić i poprawić?

Najważniejsze fakty na temat Domain Authority

 • Domain Authority (DA) to wynik w rankingu wyszukiwarki opracowany przez firmę MOZ. Szacuje on jak dana witryna będzie sobie radziła na stronie wyników wyszukiwania (SERP). Innymi słowy, miara ta ma na celu podanie w przybliżeniu konkurencyjności danej witryny w wynikach wyszukiwania Google;
 • Wynik DA prezentowany jest na skali od 1 do 100, gdzie im wyżej tym lepiej.
 • DA obliczany jest na podstawie oceny linkowania z domen głównych, liczby linków przychodzących, MozRank, MozTrust, itd.
 • Według twórców DA nie istnieje coś takiego jak ?dobry DA?, gdyż narzędzie to służyć ma porównywaniu domen – można zatem powiedzieć jedynie, która domena ma ?lepszy? Autorytet

Jak sprawdzić DA?

Istnieje co najmniej kilka narzędzi, które prezentują wynik DA. Oto trzy najpopularniejsze z nich.

 • Najprostszą metodą jest instalacja MozBar – bezpłatnego rozszerzenia Chrome, które pozwala przeglądać DA stron internetowych;
 • Możesz też użyć narzędzia do analizy linków przychodzących – Open Site Explorer , gdzie swój wynik możesz zobaczyć bez zakładania konta w MOZ;
 • lub Keyword Explorer

Jak można poprawić swój Autorytet domeny?

Trudno jest bezpośrednio wpływać na wynik Domain Authority. Składa się on z agregatu wielu czynników jak choćby MozRank, MozTrust, profil linków, etc. I jest to celowe działanie twórców DA.

Najlepszym sposobem wpływania na DA jest ogólna poprawa SEO strony. W szczególności należy skupić się na profilu linków, który wpływa na MozRank i MozTrust.

Nie licz jednak na wynik bliski 100. Takie osiągają jedynie witryny jak „Google.com”. Dla porównania DA „Domeny.pl” wynosi obecnie 55.

A jaki Domain Authority ma Twoja domena?

Dobry tekst? Podziel się!

18 thoughts on “Co to jest Autorytet domeny – Domain Authority

 1. A czy na DA strony ma wpływ link building? Niestety, w ciągu miesiąca DA spadło nam z 15 na 9 i nie wiem czemu. W międzyczasie były pozyskiwane linki + zmieniany wygląd strony. Czy źle dobrane linki miałyby aż taki wpływ na ocenę strony?

 2. u mnie tez sporo brakuje. Niestety. No nic. Będę próbować. Dzięki za wpis, bo webmaster ze mnie żaden. Wszystko wykonuję własnymi siłami. Dzięki!

 3. Od dłuższego czasu nie pracowaliśmy pod kątem pozyskania linków i PA 16, a DA 29, stała constans od dłuższego czasu. Teraz wprowadziliśmy troszkę treści, pozyskujemy linki z artykułów i zobaczymy czy te działania przyniosą jakiś efekt 🙂

 4. Chyba słabiutko jest 1, ale pracujemy nad tym. Na wyniki pewnie będzie trzeba poczekać. Zastanawiam się, czy lepiej działać we własnym zakresie, czy może wynająć prawdziwych fachowców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *