Bankowi BZ WBK wygasł certyfikat SSL

Warszawa_Centrum_Królewska_2009 (1)

Minionej nocy miała miejsce sytuacja niebezpieczna dla klientów banku BZ WBK, którzy korzystają z bankowości mobilnej.

Dzięki jednemu z użytkowników serwisu Wykop.pl, który wykrył niedopatrzenie banku BZ WBK wiemy, że ktoś zapomniał zadbać o bezpieczeństwo logujących się do bankowości elektronicznej.

Wygasły certyfikat SSL powodował, że klienci otrzymywali komunikat błędu. W wyniku tego mogli mieć uzasadnione obawy przed kontynuowaniem logowania i dostępem do środków na koncie.

by marcinpl87 via wykoppl

Dziś już wszystko działa poprawnie, a strona „uzbrojona” jest w ważny certyfikat bezpieczeństwa (ważny na rok). Mamy więc nadzieję, że osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo strony zanotują sobie tę datę w swoich kalendarzach.

Swoją drogą jest to bardzo zastanawiający fakt, że w polskiej bankowości coraz częściej zdarzają się poważne awarie i błędy nie tylko te ludzkie. Pamiętamy jak w tym roku z powodu awarii ucierpieli klienci m.in. mBanku, PKO BP i Millenium.

W dobie popularyzacji internetowego dostępu do bankowości, należy się poważnie zastanowić, jak bezpieczne są nasze dane i czy banki odpowiednio priorytetowo traktują bezpieczeństwo w sieci.

Źródło: Domeny.pl/wykop.pl

foto by Marcin Białek via Wikipedia
foto by marcinpl87 via wykop.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *