Bitcoiny legalną walutą w Kalifornii

bitcoin5_Zach Copley

Gubernator Kalifornii Jerry Brown podpisał poprawkę legislacyjną, na mocy której bitcoiny i inne kryptowaluty będą w tym stanie legalnym środkiem płatniczym.

Prawo w Kalifornii dotychczas zabraniało wprowadzania do obiegu komercyjnego innego środka płatniczego niż dolar amerykański. Poprawka oznaczona symbolem AB-129 znosi to ograniczenie i od teraz cyfrowe waluty oraz inne popularne środki o wymiernej wartości, takie jak punkty i kupony rabatowe są legalną alternatywą dla dolara. Jednak nadal waluta amerykańska będzie najważniejszym środkiem płatniczym i nie będzie wymogu przyjmowania innych walut.

Prawo zmieniono po to, aby konsumenci mieli większą swobodę przy dokonywaniu płatności, a także w celu zniesienia potencjalnych kar, które dotychczas, przynajmniej teoretycznie, mogły zostać nałożone w przypadku uwzględnienia innych walut w dokumentach księgowych.

Oprócz bitcoinów legalnym środkiem płatniczym będą również Starbucks Stars, Amazon Coins, a także inne waluty kryptograficzne. Legalizacja kryptowalut w Kalifornii jest ważnym wydarzeniem, biorąc pod uwagę to, że gospodarka Kalifornii jest jedną z największych na świecie.

Zastanawiacie się, jak to wygląda w naszym kraju? Oficjalne stanowisko Ministerstwa Finansów ws. bitcoinów można zobaczyć tutaj.

Źródło: Domeny.pl / The Domains
Fot.: Flickr/Zach Copley

Dobry tekst? Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *