Co czwarty internauta jest Chińczykiem

mapa_kcp4911_full

W tegorocznym raporcie firmy badawczej KPCB dotyczącym trendów w Internecie znalazły się dane, pokazujące m.in. skąd pochodzą jego obecni użytkownicy i w jakich miejscach najszybciej ich przybywa.

kpcb-slide-1

618 mln internautów, czyli prawie jedna czwarta ogółu, pochodzi z Chin. Rocznie liczba użytkowników z Kraju Środka powiększa się zaledwie o 10%, ale jeżeli spojrzymy na liczby bezwzględne oznacza to, że co roku do globalnej sieci dołącza ponad 50 mln Chińczyków. Warto zauważyć, że już teraz liczba chińskich internautów przewyższa ludność prawie wszystkich krajów świata, poza Indiami. Jednak tam z Internetu korzystają tylko 154 miliony internautów, czyli zaledwie 13% całej populacji kraju, ale w tym przypadku przyrost wynosi prawie 30% rocznie.

kpcb-slide-2

Coraz więcej osób łączy się z Internetem za pomocą urządzeń mobilnych. Stanowią one już 25% wszystkich urządzeń, z których przegląda się sieć. W Azji oraz Afryce, gdzie jest stosunkowo mniej komputerów w porównaniu z resztą świata, wskaźnik ten wynosi prawie 40%.

kpcb-slide-3

Źródło: Domeny.pl /DomainShane/ KPCB
Fot.: Flickr/kcp4911

Dobry tekst? Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *