Co to jest backup danych?

Dlaczego powinieneś robić backup danych? W przeprowadzonych w USA badaniach zapytano użytkowników hostingu na ile wyceniliby dane, które przechowują. Ponad połowa z nich powiedziała, że na ponad 1000 dolarów. Czy zaryzykowałbyś utratę 4000 złotych? Czym jest backup i jak go robić – tego dowiesz się z artykułu.

Co to jest backup?

Backup, czyli kopia zapasowa to proces tworzenia kopii danych do wykorzystania w przypadku utraty lub zniszczenia oryginalnych plików danych.

Po co robić kopie zapasowe?

Kopie zapasowe tworzy się przede wszystkim w celu ochrony przed awarią serwera lub klęską żywiołową, która mogłaby mieć wpływ na serwer WWW.
Backup chroni też przed błędami aplikacji lub użytkownika jak na przykład przypadkowe usunięcie lub utrata danych, ale także przed różnego typu atakami, złośliwymi zmianami wprowadzonymi do Twojej witryny.
Backup może też być tworzony dla celów zachowania historii czy w związku z polityką firmy dotyczącą przechowywania danych.


Backup w Domeny.pl

30 dni wstecz (najdłużej na rynku)

W Domeny.pl w pakietach z Rozszerzonym backupem (OPTIMUM i PREMIUM) usługa hostingowa obejmuje codzienny 30-dniowy automatyczny backup plików. Oznacza to, że kopie przechowywane są z każdego z 30 dni. Nie musisz się więc martwić o swoje dane.
Z kolei w pakietach bez Rozszerzonego backupu usługa obejmuje codzienny backup 7-dniowy.

Wykonywany przez administratorów

W Domeny.pl nie musisz się znać na serwerach. Jeśli chcesz odzyskać i przywrócić np. stronę www z dnia poprzedniego, wystarczy że zwrócisz się do nas, a nasi administratorzy sieci wykonają całą pracę związaną z backupem.


Jakie są typy backupu?

  • Pełne i przyrostowe kopie zapasowe – taki backup zaczyna się od stworzenia kopii wszystkich danych. Następnie tworzone są kopie tylko nowych lub zmodyfikowanych plików danych.
  • Różnicowe kopie zapasowe – kopiowane są wszystkie dane i pliki danych, które uległy zmianie od ostatniej pełnej kopii zapasowej.
  • Pełna kopia zapasowa systemu – umożliwia przywrócenie systemu komputerowego, włączając system operacyjny, wszystkie aplikacje i wszystkie dane. Tworzy kompletny obraz komputera.
Dobry tekst? Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *