Domena a hosting

domena a hosting

Różnice między domeną a hostingiem

Zastanawiasz się czym się różni domena od hostingu? Domena to, najprościej mówiąc, nazwa Twojej strony internetowej, która wyświetla się w pasku przeglądarki, np. domeny.pl. Natomiast hosting to usługa przechowywania strony internetowej na serwerze.
Aby Twoja strona mogła działać w Internecie potrzebujesz więc obu: domeny, pod którą będzie można znaleźć Twoją stronę, oraz hostingu ? czyli miejsca, gdzie strona będzie umieszczona.

Wybór domeny a wybór hostingu

Czy wybór domeny jest uzależniony od hostingu lub hostingu od domeny? Zasadniczo nie. Kierując się jednak chęcią wypozycjonowania swojej strony w wyszukiwarce przyjmuje się, że powinna ona być hostowana w kraju, do którego jest kierowana. Ma to pomóc wyszukiwarce w geotargetowaniu strony. Gdyby trzymać się tej wskazówki to kierując stronę internetową na Polskę powinieneś wybrać domenę .pl, a hosting w Polsce. Wówczas Google będzie wiedział, że strona na pewno jest kierowana na Polskę i wyświetli ją osobom w naszym kraju.
Oczywistym jest chyba dla każdego, że Google jest dość sprytny, żeby określić geotargetowanie strony na podstawie innych czynników, jak choćby język strony, więc wybór domeny i hostingu pod tym kątem nie jest konieczny.

Czy domenę należy kupić tam gdzie hosting?

Nie ma takiej konieczności, ani obowiązku. Domenę internetową możesz kupić u dowolnego rejestratora np. Domeny.pl, a hosting u innego dostawcy – np. w Domeny.pl 😉 To kwestia Twojej wygody. Oczywiście łatwiej jest zarządzać jednym, wspólnym kontem dla domen i hostingu, niż korzystać z kilku paneli klienta i opłacać kilka faktur u kilku firm.

20% rabatu na hosting z kodem: HOSTING20

Szukasz hostingu? Obniż cenę na najpopularniejszy hosting MEDIUM!

Zastosuj swój kod

2 thoughts on “Domena a hosting

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *