Domenopedia

top
Ten największy w Polsce słownik pojęć związanych z domenami powstał z myślą o wszystkich, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę z tego zakresu.

Pomóż nam stworzyć Domenopedię!

Domenopedia nie jest jednak skończona tak jak nie kończy się rozwój rynku domen. Jeśli znasz hasło, którego tu brakuje prześlij je nam, a my je dodamy!

Podaj swój aderes e-mail

Wybierz dowolną literę, żeby zobaczyć hasła rozpoczynające się na nią. Jeśli wolisz przeglądać Domenopedię bez sortowania wybierz Wszystkie.

All | A B C D E F G H I K L M N O P R S T U W X
There are 2 names in this directory beginning with the letter B.
biz
.biz to generyczna domena najwyższego poziomu (gTLD) zatwierdzona przez ICANN w 2001 r., aby zmniejszyć ilość rejestracji nazw domen z użyciem .com. Rejestratorzy nazw z .biz muszą zajmować się biznesem. Rejestracja w celu cybersquattingu, odsprzedaży czy z powodów innych niż biznesowe jest niedozwolona. W praktyce jednak nie stosuje się restrykcji dla tej domeny.

Blokada domeny
Sytuacja, w której domena nie może być ani transferowana, ani nie można zmienić jej ustawień DNS. Abonent może zdecydować się na zablokowanie domeny, aby zapewnić jej ochronę przed niechcianymi zmianami.