Domenopedia

top
Ten największy w Polsce słownik pojęć związanych z domenami powstał z myślą o wszystkich, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę z tego zakresu.

Pomóż nam stworzyć Domenopedię!

Domenopedia nie jest jednak skończona tak jak nie kończy się rozwój rynku domen. Jeśli znasz hasło, którego tu brakuje prześlij je nam, a my je dodamy!

Podaj swój aderes e-mail

Wybierz dowolną literę, żeby zobaczyć hasła rozpoczynające się na nią. Jeśli wolisz przeglądać Domenopedię bez sortowania wybierz Wszystkie.

All | A B C D E F G H I K L M N O P R S T U W X
E
eu
.eu to domena krajowa najwyższego poziomu (ccTLD) przypisana do Unii Europejskiej. Rejestracja nazw domen .eu nazw domen jest ograniczona do osób mieszkających w UE, a także firm i organizacji, które handlują lub działają w UE.
TLD .eu została uruchomiona w 2005 roku i początkowo była oferowana tylko organom rządowym, a dopiero w drugiej kolejności do firm posiadających znaki towarowe. Teraz rejestrować ją może każda osoba i podmiot z UE. Baza danych rejestru TLD .eu jest administrowana przez EURid.

EURid
EURid to organizacja non-profit odpowiedzialna za rejestracje domen TLD .eu. EURid utworzony we współpracy z DNS BE, IIT CNR, NIC SE, operatorami ccTLD w Belgii (.be), Włoszech (.it) i Szwecji (.se).