Domenopedia

top
Ten największy w Polsce słownik pojęć związanych z domenami powstał z myślą o wszystkich, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę z tego zakresu.

Pomóż nam stworzyć Domenopedię!

Domenopedia nie jest jednak skończona tak jak nie kończy się rozwój rynku domen. Jeśli znasz hasło, którego tu brakuje prześlij je nam, a my je dodamy!

Podaj swój aderes e-mail

Wybierz dowolną literę, żeby zobaczyć hasła rozpoczynające się na nią. Jeśli wolisz przeglądać Domenopedię bez sortowania wybierz Wszystkie.

All | A B C D E F G H I K L M N O P R S T U W X
M
Magazynowanie domen
Domain name warehousing to czynność polegająca na zatrzymywaniu przez rejestratora domen, które wcześniej u niego zarejestrowano. Domeny takie są później wykorzystywane na własny użytek lub w celach zarobkowych przez rejestratora. Rejestratorzy w tym celu wykorzystują domeny, które nie zostały przedłużone przez dotychczasowych abonentów.

Praktyka ta jest zabroniona przez Registrars Accreditation Agreement (RAA).

Monetyzacja domeny
Zobacz: domaining

Myślnik
Myślnik w nazwie domeny jest często unikanym elementem. Przyjmuje się, że jego użycie obniża wartość domeny. Są jednak sytuacje, kiedy warto go stosować, a mianowicie wtedy, gdy jego brak może prowadzić do błędnego odczytania nazwy.

Znane są takie przykłady jak: whorepresents.com, therapistfinder.com czy expertsexchange.com, które źle odczytane mogą zniszczyć markę lub co najmniej wzbudzić salwy śmiechu.