Domeny.pl dołączają do grupy H88 S.A. Jak zmienia się rozkład sił na polskim rynku hostingowym?

business people handshaking

Rośnie tempo rozwoju H88 S.A. ? spółki powstałej poprzez połączenie kilku dużych marek hostingowych (m.in. Hekko, Super Host, Ogicom). Podmiot kontynuuje inwestycje i przyłącza dwie znane marki: Domeny.pl oraz Ionic.

W wyniku transakcji na serwerach DNS wszystkich marek spółki hostowane jest już, wg rankingu top100.wht.pl, łącznie 313 tysięcy polskich domen internetowych, co daje spółce drugie miejsce w Polsce w tym zestawieniu.

Transakcja, podobnie jak wszystkie wcześniejsze, została przeprowadzona zgodnie z metodą ?win-win-win?, gdzie na operacji korzystają trzy strony: nowy właściciel, dotychczasowy właściciel oraz? Klienci.

?Z naszego puntu widzenia ta inwestycja to nie tylko powiększenie naszego udziału rynkowego, ale także cenna wymiana najlepszych doświadczeń i praktyk. Jako podmiot coraz większy i bogatszy nie tylko w kapitał finansowy, ale także w ludzkie doświadczenia, stanowimy organizację coraz lepiej zaspakajającą potrzeby Klientów zarówno pod względem technologii, jak i poziomu obsługi.? ? mówi Jakub Dwernicki, prezes H88 S.A.

Z punktu widzenia dotychczasowych właścicieli zawsze istotny jest sposób przeprowadzenia tego rodzaju transakcji. Poza tym, co oczywiste, czyli uczciwym ustaleniem ceny i warunków płatności, liczą się także inne elementy, jak reputacja podmiotu przejmującego, czy choćby procesowanie umowy pod względem prawnym.

?Przez wiele lat ciężko pracowaliśmy na poziom przychodów oraz reputację marki Domeny.pl. Dlatego wybierając partnera do transakcji zwracałem szczególną uwagę nie tylko na uzyskanie satysfakcjonującej kwoty, ale też na sposób prowadzenia rozmów oraz doświadczenie w prowadzeniu podobnych operacji. Oferta H88, wsparta rekomendacjami właścicieli wcześniej przejętych przez spółkę marek, okazała się najlepsza nie tylko finansowo, ale także pod względem biznesowej wiarygodności. Przez cały czas miałem pełne przekonanie, że to partner doskonale umiejący dokonywać tego rodzaju transakcji. Mimo, że takie zagadnienia zawsze są złożone ?  to we wszystkich obszarach udawało nam się sprawnie dochodzić do satysfakcjonujących obie strony rozwiązań.? – komentuje transakcję Arkadiusz Szczurowski, dotychczasowy prezes spółki Domeny.pl

Przyłączenie do grupy H88 S.A. spółki Domeny.pl, poza ilościowym zwiększeniem bazy Klientów korzystających z domen i hostingu,  wzbogaca ofertę marek H88 o bardzo szeroki zakres certyfikatów SSL na wszystkich poziomach walidacji. Wynika to z faktu, że wraz z Domeny.pl do grupy dołącza należąca do nich największa międzynarodowa platforma SSL – CertyfiktySSL.pl.

Dobry tekst? Podziel się!

One thought on “Domeny.pl dołączają do grupy H88 S.A. Jak zmienia się rozkład sił na polskim rynku hostingowym?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *