.EU rozszerza się na kraje EOG od 8 stycznia

Launch of Europe's own internet domain, ".eu"

Od 8 stycznia 2014 roku także rezydenci, firmy i organizacje Islandii, Lichtensteinu i Norwegii ? krajów należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) ? będą mogli rejestrować nazwy domen w domenie najwyższego poziomu .eu.

Ta decyzja Komisji Europejskiej wynika z postanowienia zawartego już w pierwszym rozporządzeniu dotyczącym .eu (WE 733/2002), które przewidywało rozszerzenie .eu na Europejski Obszar Gospodarczy.

?Cieszymy się z tego pozytywnego kierunku rozwoju, który był oczekiwany już od pewnego czasu? ? skomentował Marc Van Wesemael, Dyrektor Naczelny Rejestru .eu. ?Im więcej krajów i biznesów korzysta z unikatowej tożsamości .eu, tym silniejszą jest ona marką.?

?Islandia, Lichtenstein i Norwegia są ściśle związane gospodarczo z Unią Europejską od początków tej wspólnoty. Umożliwienie im dostępu do domeny najwyższego poziomu .eu to naturalny kolejny krok we wzajemnych relacjach.?

?Nasze coroczne badanie wykazało, że domena .eu jest postrzegana jako cenna i godna zaufania marka internetowa. Jesteśmy przekonani, że spółki i rezydenci tych krajów wkrótce docenią zalety domeny najwyższego poziomu .eu, takie jak np. szczelne procedury bezpieczeństwa stosowane  w naszych bazach danych i administracji.?

Źródło: domeny.pl/eurid.eu

Dobry tekst? Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *