?Gandzia dla Palacza? i ?Pendolino Team? włamały się na serwery PKW..

wlamanie-pkw-gandzia-pendolino

Hakerzy wykradli imiona i nazwiska, adresy e-mail, loginy i hasła. Państwowa Komisja Wyborcza potwierdziła włamanie. Poinformowała również, że sprawa nie dotyczy serwerów obsługujących zliczanie głosów z wyborów samorządowych oraz że proces ten ?nie jest zagrożony w żaden sposób?.

O włamaniu się sami hakerzy powiadomili redakcję portalu niebezpiecznik.pl. Podpisali się jako ?Gandzia dla Palacza? i ?Pendolino Team?. Jako dowód dokonania włamania podesłali rekordy zawierające dane pracowników KBW i PKW. O sytuacji została już poinformowana Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Pracownicy otrzymali polecenia zmiany swoich haseł.

Nadal oczekuje się na skomentowanie przez PKW doniesień Internautów na temat krążenia w sieci linku do kalkulatora głosów. Na Facebooku można było znaleźć wypowiedź informatyka, który dokładnie przeanalizował działanie systemu informatycznego służącego do zliczania głosów. Zalogowanie się do programu jako dowolny członek komisji nie wymagało większej wiedzy.Wystarczyły 2 godziny analizy programu, aby poznać sposób na wygenerowanie klucza cyfrowego. Informatyk podsumował, że dobrze się stało, że program nie zadziałał, bo było w nim tyle błędów ile można było popełnić..

Dobry tekst? Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *