Jak dzięki nowym domenom zbudować lepszą markę technologiczną

Napływ setek nowych rozszerzeń domen przekształca cyberprzestrzeń nazw internetowych. Od dziesięcioleci nazwy domen zapewniają wirtualną nieruchomość pomagając firmom budować swoją obecność w Internecie. Znalezienie idealnej nazwy domeny jest wymagającym i trudnym zadaniem dla startupów technologicznych.

[Aktualizacja: 03.09.2020 r.]

Trudność ta jest dodatkowo wzmacniana faktem, że zarejestrowano już blisko 130 milionów domen .com. Adres, który początkowo uważałeś za uniwersalny i odpowiedni dla prezentacji działalności może być zwyczajnie zajęty. Istnieje jednak inteligentny hack na idealną nazwę domeny. Możesz wznieść swój startup technologiczny na wyższy poziom i budować tym samym obecność marki w przestrzeni internetowej. Jak? Korzystając z tak zwanych domen nTLD. Wybór nowej domeny dzisiaj może przekształcić Twój zorientowany na przyszłość biznes techniczny w obiecującą markę.

Rejestracja adresu, który jest krótki, zapadający w pamięć i łatwy do wymówienia, nie tylko wzmocni internetową tożsamość startupu technologicznego, ale także pozwoli zbudować wizerunek eksperta w branży. Można to osiągnąć łącząc nazwę z nową domeną. Jest to szczególnie istotne, jeśli wybierzesz trafną nazwę domeny dla swojej firmy. Nazwa domeny .TECH idealnie pasuje do startupów technologicznych, podobnie jak .STORE dla e-handlu i handlu detalicznego.

Co sprawia, że domena może być marką?

 • Innowacyjna: nazwa, która jest unikalna w Twojej niszy rynkowej, zakresie kompetencji, pomyśle na markę;
 • Wyszukiwana: nazwa, która rezonuje z najbardziej intuicyjnymi słowami kluczowymi w wyszukiwarkach;
 • Angażująca: nazwa, która jest krótka, chwytliwa, zapadająca w pamięć, łatwa do wymówienia, pozbawiona lingwistycznych i gramatycznych wad.

Spójrz na niektóre z oszałamiających technicznych biznesów, które używają domeny .TECH. Rozszerzenie to stosowane jest przez wiele marek, entuzjastów, influencerów, startupów, które zdecydowały się na markową domenę.

Domenę .TECH wykorzystują m.in:
viacom.tech, cta.tech, ces.tech, lorem.tech, dadi.tech, xyber.tech, kika.tech.

Co warto wiedzieć o domenie .tech?

Domena .tech, która w tym roku świętuje swoje 5 urodziny znalazła się w Top20 najczęściej rejestrowanych domen z kategorii nTLD. Obecnie w domenie .tech zarejestrowanych jest 339 932 adresów internetowych. A jej abonamentami są zarówno osoby fizyczne, jak i prawne z 213 krajów.

https://ntldstats.com/

Jakie są korzyści ze stosowania domeny .TECH?

Decydując się na domenę .TECH nie musisz iść na kompromis. Wybierając nazwę dla swojej firmy i budując jej tożsamość w sieci wybierz branżowe rozszerzenie. Za pomocą dedykowanej domeny nakreślisz charakter świadczonych usług. Oto kilka z najważniejszych korzyści wynikających z zastosowania domeny .tech:

 • Dostępność: domena .tech jest nową domeną, dlatego też szanse na znalezienie dobrej, dostępnej nazwy są duże;
 • Adekwatność: wybór domeny .TECH to prawdopodobnie najlepszy sposób na zaznaczenie czym zajmuje się Twoja firma;
 • Długość: ponieważ domena .TECH sama w sobie wskazuje na Twój związek z technologią, możesz wybrać krótką nazwę bez stosowania słów jak ‘‘technologia” czy “IT”.
 • Wyjątkowość: dzięki .TECH możesz złamać rutynę i zyskać uwagę osób surfujących w sieci.

Jak zastosować domenę .tech by stworzyć markę?

Jeśli zdecydowałeś się wykorzystać domenę .TECH dla swojego technologicznego przedsięwzięcia, oto kilka użytecznych pomysłów na znalezienie nazwy zakończonej na .tech:

 • NazwaTwojejFirmy.TECH
 • TwojaBranża.TECH
 • TwojaNazwa+NiszaBranży.TECH
 • Branża+Lokalizacja.TECH
 • Produkt+Lokalizacja.TECH
 • Fraza.TECH

Mamy nadzieję, że ten wpis pomoże Ci znaleźć tożsamość internetową dla Twojego biznesu technologicznego i przekształcić ją w markę, która wytrzyma próbę czasu.

Dobry tekst? Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *