Jak inwestować w domeny?

money grow_401(K) 2013

Wielu inwestorów domenowych traci swoje pieniądze, ponieważ nie rozumieją, w co inwestują. Czy jest to strona internetowa, start-up czy może obietnicę, że pewnego dnia ktoś zapłaci dużo pieniędzy za określoną domenę?

Przez lata roztrwoniono w ten sposób miliony. „Udało” się to zarówno profesjonalnym graczom, myślącym, że wiedzą wszystko o branży, jak i kompletnym amatorom.

Poniżej przedstawiamy kilka uniwersalnych zasad, które mogą uniknąć chybionych inwestycji:

  1. Jasno określ ścieżkę zwrotu inwestycji. Nie oczekuj wodospadu gotówki, która spłynie na twoje konto w nieprzeliczalnych ilościach. Tak się nie stanie! Przygotuj plan B, jak odzyskać pieniądze i jeszcze zarobić tak, aby osiągnąć sensowną stopę zwrotu z inwestycji.
  2. Bądź realistą. Jeżeli usłyszysz, że zwrot z twojej inwestycji wyniesie milion procent, to podejdź do tego sceptycznie. Pionowy wykres zysków czasem się zdarza, ale niezmiernie rzadko. Dostosuj wiec swoje oczekiwania do realiów. Zachowaj zimną krew.
  3. Przygotuj wyjście awaryjne. Jeżeli kupisz 1000 przeciętnych domen, to czy będziesz w stanie je sprzedać? Ile czasu może to zająć? Jak zamierzasz odrobić nieudaną inwestycję?
  4. Dowiedz się, od kogo kupujesz? Bardzo łatwo natrafić na kogoś, kto będzie próbował sprzedać ci złom za cenę złota. Poświęć tyle samo czasu na analizę reputacji sprzedawcy, ile poświęcasz na domeny.

Źródło: Domeny.pl

Fot.: Flickr/401(K) 2013

 

Dobry tekst? Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *