Narzędzia do testowania stron WWW

 

browsers_richoz_

Przy obecnym bardzo szerokim wyborze przeglądarek internetowych i różnych systemów operacyjnych zapewnienie poprawności działania stron należy do projektantów WWW.

Sprawdzenie poprawności działania na każdej dostępnej przeglądarce i platformie jest praktycznie niemożliwe, dlatego powstały narzędzia, które pozwalają na wszechstronne sprawdzenie zgodności strony WWW z różnymi przeglądarkami, systemami i w różnych rozdzielczościach.

Poniżej przedstawiamy wybrane narzędzia służących do testowania projektów na różnych konfiguracjach.

  • Ghostlab oferuje nie tylko sprawdzanie poprawności wyświetlania strony, ale także sposobu reakcji na działania wykonywane za pomocą myszki (przewijanie, klikanie), na odświeżanie i uzupełnianie formularzy.
  • BrowserStack zapewnia testowanie praktycznie każdej istniejącej przeglądarki (ponad 300) w czasie rzeczywistym, włącznie z możliwością testowania serwerów lokalnych i wewnętrznych.
  • Sauce Labs umożliwia przeprowadzenie testów na ponad 260 przeglądarkach i urządzeniach. Po zakończeniu testu generuje pełny raport z metadanymi, logami i zrzutami ekranu włącznie.
  • CrossBrowsser Testing oferuje środowisko testowe w czasie rzeczywistym do sprawdzania kompatybilności ponad 130 przeglądarek na 25 różnych systemach operacyjnych i urządzeniach mobilnych. Pozwala zweryfikować poprawność działania HTML, AJAX, JavaScirptu i Flasha.
  • Browsershots to aplikacja przeglądarkowa zapewniająca wygodny sposób na sprawdzenie kompatybilności. Jest bardzo prosta w użyciu – wystarczy wpisać adres URL oraz wybrać ustawienia przeglądarki – rozmiar ekranu, głębię kolorów, zezwolenie na skrypty JavaScript, Java, Flash itp.

Źródło: Domeny.pl / Mashable
Fot.: Flickr/richoz

20% rabatu na hosting z kodem: HOSTING20

Szukasz hostingu? Obniż cenę na najpopularniejszy hosting MEDIUM!

Zastosuj swój kod

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *