Nowe domeny najwyższego poziomu już w tym roku

club

Codziennie otrzymujemy nowe informacje dotyczące dopuszczenia przez ICAAN kolejnych, nowych domen najwyższego poziomu.

.CLUB Domains, LLC operator nowej domeny .CLUB podpisał wczoraj umowę  z ICANN. Domena .Club znajduje się w ” TOP 10 ” na wielu stronach wstępnej rejestracji oraz zajmuje  26 miejsce  z 30 najlepszych nowych rozszerzeń.

„.Club jest marką globalną , która dla każdego oznacza zupełnie coś innego” –  mówi Colin Campbell, prezes i założyciel .CLUB Domains LLC. „Czy jest to klub akademicki, klub sportowy, społeczny, klub biznesu lub fanklub, będzie można znaleźć domenę, reprezentującą dane zainteresowania bądź grupę.”

Kolejną grupą domen będzie zarządzana przez Donuts, który zaaplikował aż o 307 nowych domen najwyższego poziomu więc jest jednym z największych graczy na rynku. Najszybciej doczekamy się siedmiu z nich m.in. .BIKE, .CLOTHING, .HOLDINGS, .GURU, .PLUMBING, .SINGLES oraz .VENTURES. Firma poinformowała, że faza sunrise startuje już 26 listopada i potrwa 60 dni. Już pod koniec stycznia, każdy zainteresowany będzie mógł zarejestrować wybrane przez siebie nazwy.

Kolejną domeną dopuszczoną do rejestracji przez ICAAN będzie .KIWI od New Zealanders.
Warto dodać, że domena .KIWI wejdzie w fazę sunrise wcześniej bo już za kilka dni tj. 13 listopada, a zakończy się w okolicach świąt. Dokładnej daty wciąż nie wyznaczono.
Myślę, że bardzo trafnie ocenił potencjał nowych domen Rich Merdinger z GoDaddy: ?nazwy domen w XXI wieku są równie wartościowe co nieruchomości. To wielkie wydarzenie dla internetu gdyż nowa era domen daje szerokie spektrum rozwoju i możliwości dotarcia do potencjalnego klienta. DONUTS ma najszerszą ofertę na rynku domen i niepowtarzalną szanse osiągnięcia sporego sukcesu?.

Czas pokaże co z tych wizji okaże się faktem, a co pobożnymi życzeniami. Jedno jest pewne, zbliżający się rok będzie niezwykle emocjonującym dlatego warto przyglądać się dynamicznie rosnącemu rynkowi domen najwyższego poziomu.

Źródło: Domeny.pl/domainnews

Dobry tekst? Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *