Przechwycona domena wifi.pl

Domena-Wifi-blog-2016

Rynek domen jest bardzo specyficzny. Łatwo można zauważyć, że rządzi się swoimi prawami. Przez swoją nieuwagę można stracić naprawdę atrakcyjną domenę. Z odrobiną szczęścia zyskać adres warty miliony.

W ostatnim czasie wysoko popularne stało się przechwytywanie domen przez tzw. opcje. Jest to kolejny znak, że warto inwestować właśnie w ten rodzaj pozyskiwania atrakcyjnych adresów.

Domenę wifi.pl przechwycono w taki sam sposób jak niedawno stało się z adresem kawa.pl. Jak podaje serwis rynekdomen.pl, adres z nazwą ,,kawa? do niedawna posiadało Tchibo. Nie znamy powodów dla których firma nie zadbała o przedłużenie domeny internetowej, ale jak można łatwo się domyślić była to dla nich duża strata. Po blisko 10 latach, domena wpadła w ręce Bartłomieja Usydusa.

Obecny właściciel wifi.pl, Tomasz Słowiński, o tym zakupie mówi, że był to strzał w dziesiątkę. Szacuje, że domena ma taki sam potencjał jak kawa.pl. Domainer czekał na możliwość przechwycenia tego adresu 8 lat. Jest to niedługo w porównaniu z tym, że na domenę ze swoim nazwiskiem czekał, aż 11 lat. Właściciel wifi.pl jak sam przyznaje, jest aktywnym graczem na giełdzie domenowej. Pozyskał bowiem za pomocą ,,opcji na domenę?  już około 500 domen. Czekając na przechwycenie wifi.pl w jego ręce trafiły również m.in.: Dezodorant.pl, Deszczownia.pl, Rekruter.pl, Marketingpolityczny.pl.

Domena wifi.pl jako krótka, łatwa i związana tematycznie z IT ma wysoką wartość. Dodatkowo podnosi ją bardzo szybki rozwój nowych technologii oraz urządzeń mobilnych.

Jak widać inwestycje na rynku wtórnym domen mogą się opłacać. Opcja na domenę pozwala bez przechwytywania przejąć domenę w przypadku, gdy obecny właściciel nie opłaci rachunku lub zrezygnuje z domeny. Wybierając opcję uzyskujesz pierwszeństwo do rejestracji takiej domeny. Koszt to niecała złotówka na miesiąc, a jak pokazują powyższe przykłady dobrze ulokowana może przynieść ogromne zyski https://domeny.pl/opcje-na-domeny.html

Daj nam 5-tkę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *