Rejestr uwalnia nazwy premium w domenie .pub

pub_Roger Blackwell

Nietypowym podejściem do nazw premium w nowych domenach wykazał się rejestr Rightside, operator domeny .pub. Nazwy premium to takie, które rejestr uzna za wyjątkowo atrakcyjne pod względem popularności i rozpoznawalności. Zazwyczaj lista nazw premium w każdej nowej domenie liczy sobie kilka tysięcy pozycji. Należy dodać, że koszt rejestracji takiej domeny jest kilkakrotnie wyższy, niż w przypadku nazw spoza listy.

Natomiast w przypadku domeny .pub jest inaczej: rejestr zatrzymał dla siebie tylko około 400 nazw (plus oczywiście nazwy kolizyjne). Serwis Domain Name Wire znalazł wiele atrakcyjnych nazw, których nie ma na liście premium, wśród nich nazwy miejsc i popularne nazwy pubów.

Decyzja o zredukowaniu liczby nazw premium wydaje się dobrym posunięciem, szczególnie przy obecnej liczbie nowych domen, co oznacza, że windowanie ceny zmniejsza szansę na znalezienie nabywcy. Dodatkowo w tym samym terminie do ogólnej dostępności trafia końcówka .bar, więc trudno sobie wyobrazić bardziej odpowiedni czas na popularyzację domeny .pub.

Źródło: Domeny.pl / Domain Name Wire
Fot.: Flickr/Roger Blackwell

 

Dobry tekst? Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *