S/MIME. Instalacja certyfikatu krok po kroku

Poczta elektroniczna stanowi podstawowe narzędzie komunikacji użytkowników. Liczne przypadki prób przejęcia, czy wyłudzenia danych powinny stanowić silną przestrogę dla użytkowników. Naturalnym wydaje się zatem troska o bezpieczeństwo prowadzonej korespondencji. To priorytet zarówno dla administratorów jak i osób prywatnych. Certyfikat SSL pozwala nie tylko na szyfrowanie połączeń strony www. Jest także używany do zabezpieczenia poczty mailowej. W celu ochrony korespondencji wykorzystuje się certyfikaty S/MIME, a jednym z najpopularniejszych jest certyfikat SSL Sectigo Secure E-mail. W jaki sposób go zainstalować? Przeczytaj naszą instrukcję krok po kroku.

S/MIME

Certyfikat S/MIME służy zabezpieczeniu korespondencji przychodzącej i wychodzącej. Używając szyfrowanego połączenia Twoje dane są w pełni zabezpieczone. Rozwiązanie jest stosowane zarówno przez osoby fizyczne i prywatne. Stanowi antidotum na wypadek wycieku ważnych danych czy phishingu. W jaki sposób zaimplementować certyfikat? Przeczytaj naszą instrukcję. Wyjaśniamy krok po kroku.

Instrukcja. Krok po kroku

Pamiętaj, że Certyfikat Secure E-mail, przy generowaniu, zapisuje się finalnie w przeglądarce. W celu zaimportowania go do programu pocztowego musisz wszystkie czynności wykonywać w jednej przeglądarce na jednym komputerze. W przypadku Windowsa jest to Internet Explorer dla Mac przeglądarka Safari.

Wygeneruj certyfikat

 1. Po zaksięgowaniu płatności, na wskazany adres mailowy, zostanie wysłana wiadomość z linkiem do witryny. Wejdź pod wskazany adres. Podaj swoje dane (Imię i Nazwisko), a także adres e-mail.
 2. Ustal hasło. Pamiętaj, że zostanie ono użyte podczas instalacji pliku w programie pocztowym.
 3. Następuje potwierdzenie danych. W tym momencie w przeglądarce zostanie zapisany klucz prywatny. Jest on niezbędny do uruchomienia certyfikatu (dlatego tak ważne jest wykonywanie wszystkich czynności w jednej przeglądarce).
 4. Na adres e-mail, którego dotyczy zamówienie zostaje wysłany link do pobrania certyfikatu.

Wyeksportuj plik z przeglądarki

 1. W wiadomości e-mail od dostawcy znajduje się link. Kliknij w niego. Przepisz kod z e-maila.
 2. Pojawia się okienko z pytaniem, czy zapisać klucz – potwierdź, klikając „Tak”.
 1. Przejdź do „Opcje domenowe” przeglądarki i wybierz zakładkę „Zawartość”.
 1. Kliknij w „Certyfikaty”, zaznacz wybrany i kliknij „Eksportuj”.
 2. Następuje otwarcie „Kreatora Eksportu Certyfikatów”. Postępuj zgodnie z planszami poniżej.

6. W tym okienku podaj nazwę pliku certyfikatu.

Zaimportuj plik do programu pocztowego

 1. Jeżeli Certyfikat został poprawnie zaimportowany do przeglądarki, wejdź do programu pocztowego (na przykładzie Thunderbid).
  Menu > Opcje > Konfiguracja Kont > Zabezpieczenia > Zarządzaj Certyfikatami.
 1. Gdy pojawi się menedżer Certyfikatów, wybierz opcję „Importuj”.
 1. Następnie kliknij w odpowiedni plik i kliknij „Otwórz”.
 1. Pojawi się okienko. Podaj hasło ustalone podczas generowania Certyfikatu.

5. Certyfikat pojawi się na liście.

Już dziś zadbaj o bezpieczeństwo skrzynki mailowej. Zrób to razem z certyfikatem SSL. To skuteczna ochrona przez wyłudzeniem danych, czy phishingiem. Za pomocą jednego z najpopularniejszych certyfikatów SSL Sectigo Secure E-mail zrobisz to szybko i skutecznie. Twoja korespondencja stanie się w pełni zaszyfrowana, a Ty zyskasz komfort i bezpieczeństwo.

Dobry tekst? Podziel się!

One thought on “S/MIME. Instalacja certyfikatu krok po kroku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *