SiteLock, a konkurencyjne narzędzia. Porównanie

SiteLock jest niezwykle skutecznym narzędziem w walce ze złośliwym oprogramowaniem. Usługa kompleksowo zabezpiecza stronę i zasoby serwera, a także dostarcza wszelkie informacje o bezpieczeństwie strony. Powiadomienia o jakiejkolwiek modyfikacji plików na serwerze lub obecności zainfekowanego zasobu wysyłane są natychmiastowo do właściciela witryny. Jak SiteLock wypada w porównaniu z konkurencyjnymi firmami oferującymi podobne usługi?

Tabelka porównawcza SiteLock

W tabelce przedstawiono porównanie usług: SiteLock, Trustwave, Qualys, CloudFlare i Akamai. Jak można zauważyć, żadne z analizowanych usług oferowanych przez konkurencyjne fimy, nie są na tyle kompleksowe i nie zabezpieczają strony przed tak różnorodnymi zagrożeniami, jak SiteLock.

SiteLock już od 4,92 zł! Sprawdź ofertę

Trustwave wśród swoich produktów posiada narzędzia, które oferują wykrywanie luk w zabezpieczeniach oraz malware, podobnie jak Qualys, które dodatkowo zapewnia także stały monitoring Czarnej Listy Google. Niestety usługi z tych firm nie obejmują automatycznego usuwania wykrytego malware, z czym muszą radzić sobie samodzielnie właściciele stron. CloudFlare specjalizuje się w ochronie przez atakami DDoS oraz botami, jednak nie daje gwarancji, że w zabezpieczeniach strony nie ma luk, przez które mógłby zostać wstrzyknięty szkodliwy kod, jak również nie jest w stanie zapewnić ochrony strony i serwera przed złośliwym oprogramowaniem. Najgorzej w porównaniu wypada Akamai, który oferuje najmniej podobnych funkcji do SiteLock – wyłącznie przyśpieszenie strony i ochronę przed atakami DDoS.

W porównaniu z konkurencyjnymi usługami, SiteLock wypada bardzo dobrze. Zapewnia kompleksową ochronę strony i zasobów serwera:

  • narzędzie stale monitoruje Czarną Listę Google i informuje, gdy strona na takiej liście się znajdzie
  • regularnie wykonuje całościowe skanowanie strony w poszukiwaniu malware, jak również luk w zabezpieczeniach, które mogą umożliwić hakerom atak
  • prowadzi monitoring modyfikacji plików, informując właściciela o każdej wprowadzonej zmianie
  • po wykryciu zarażonych plików, narzędzie automatycznie je usuwa i przywraca w formie z przed zainfekowania.
Dobry tekst? Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *