Spokojnie! To tylko error.

Każdy z nas widział komunikaty błędów serwera 504 lub 404 przynajmniej raz. Adminów i właścicieli stron przysparzają o szybsze bicie serca, a internautów czasem rozbawiają. Poniżej przybliżamy najpopularniejsze błędy, z jakimi możecie się spotkać w serwisie.

504: Gateway Timeout

Powstaje na skutek nie otrzymania przez serwer strony www odpowiedzi od innego serwera we właściwym czasie. Może to oznaczać, że drugi serwer jest niedostępny lub nie działa poprawnie.

Przyczyny pojawienia się błędu 504

W większości przypadków błąd przekroczenia limitu czasu bramki (504) oznacza, że inny serwer tak długo próbuje się łączyć, że „upłynął limit czasu” (Timeout). A ponieważ jest to błąd sieciowy – pomiędzy serwerami w Internecie – albo po prostu z serwerem, to najprawdopodobniej nie dotyczy on urządzenia, na którym go zaobserwowano.

503: Service Unavailable

Ten błąd serwera oznacza, że serwer strony www jest w danej chwili niedostępny. Występuje on, gdy doszło do zbyt dużego obciążenia zapytaniami lub trwają prace na serwerze.

502: Bad Gateway

Wynika z błędu komunikacji między serwerami. Serwer strony www otrzymał nieprawidłową odpowiedź od innego serwera, do którego próbował uzyskać dostęp.

500: Internal Server Error

Serwer napotkał nieoczekiwany warunek, który uniemożliwił mu wykonanie żądania. Najprościej mówiąc: coś poszło nie tak, ale serwer nie wie do końca, co się stało.

408: Request Timeout

Oznacza zbyt długi czas wykonywania żądania. Połączenie w tym przypadku wymaga więcej czasu niż pozwala konfiguracja serwera.

404: Not Found

Ten błąd serwera oznacza, że użytkownik i serwer połączyli się skutecznie, jednak serwer nie znalazł żądanych plików lub nie mógł wykonać żądania, nie podając jednocześnie przyczyny.

Najczęściej 404 pojawia się, gdy trafisz na stronę, której po prostu już nie ma pod wybranym adresem.

403: Forbidden

Mimo, iż zapytanie nie wymaga autoryzacji, serwer odmawia dostępu do plików, co może wynikać z jego konfiguracji.

401: Unauthorized

Dostęp do zasobów wymaga autoryzacji użytkownika, np. poprzez wprowadzenie hasła.

400: Bad Request

Wysłane żądanie nie zostało zrozumiane przez serwer. Mogło ono np. ulec modyfikacji w czasie transmisji.

One thought on “Spokojnie! To tylko error.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *