Strony z SSL dostaną premię od Google

Bez tytułu

W ramach podnoszenia bezpieczeństwa w Internecie, Google zamierza obniżać w swoich wynikach pozycje stron www, które nie zapewniają szyfrowania SSL.

O decyzji tej na oficjalnym blogu Google poinformowali Zineb Ait Bahajji i Gary Illyes.

SSL (Secure Sockets Layer) to popularny protokół, zapewniający bezpieczeństwo danych przesyłanych pomiędzy przeglądarką a serwerem. Ma on na celu ochronę wrażliwych informacji, takich jak loginy, hasła, a także dana związane z płatnościami on-line. Szyfrowanie transmisji za pomocą SSL-a gwarantuje również, że autentyczność i integralność strony internetowej, na której znajduje się użytkownik. Dzięki temu może on być pewny, że w żadnym przypadku jego prywatne dane nie trafią w niepowołane ręce.

Decyzja podjęta przez Google, jest dobrym krokiem w kierunku skłonienia developerów i właścicieli stron do szerokiego stosowania rozwiązań, które maja na celu stworzenie bezpiecznego Internetu. Wynika ona z długich testów i analiz, które doprowadziły do wniosków, że strony z ?https://? zapewniają bardziej wartościowe treści od swoich ?bezkłódkowych? odpowiedników.

W ciągu najbliższych tygodni Google opublikuje szczegółowe wytyczne, mające ułatwić implementację certyfikatów SSL na stronach. Tymczasem ogranicza się do kilku najważniejszych porad:

  • wybierz rodzaj certyfikatu SSL, który potrzebujesz: standard, multidomain, wildcard;
  • używaj 2048-bitowego szyfrowania;
  • do treści znajdujących się w tej samej domenie odsyłaj przy pomocy linków relatywnych;
  • linkując do innych domen wskazuj ich protokół;
  • nie blokuj stron HTTPS przed robotami używając robots.txt;
  • zezwól na indeksowanie swoich stron przez wyszukiwarki gdziekolwiek jest to możliwe. Unikaj tagu ?noindex?.

Źródło: Domeny.pl/CertyfikatySSL.pl

Dobry tekst? Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *