Szybsze dostarczanie maili transakcyjnych w poczcie Domeny.pl

Od kilku tygodni możesz zauważyć, że maile transakcyjne na Twojej poczcie w Domeny.pl są dostarczane o wiele szybciej. Jest to związane z wyłączeniem greylistingu w grupie R22, do której należymy my oraz szereg innych znanych dostawców usług hostingowych, jak choćby Hekko.pl, Linuxpl czy Kei.pl – a także dostawca usługi SMTP w chmurze wykorzystywany głównie do wysyłki maili transakcyjnych – EmailLabs.

Co to jest greylisting?

Greylisting (ang. szara lista) to jedna z metod ochrony kont poczty e-mail przed spamem. Serwer poczty, który jej używa, odrzuca maile od nierozpoznanych nadawców już przy pierwszej próbie ich dostarczenia. Ponieważ odrzucenie maila realizowane jest poprzez zwrócenie serwerowi nadawcy kodu błędu oznaczającego tymczasowe problemy z odebraniem maila, to jeśli taka wiadomość została przesłana ze stałego serwera poczty, to zgodnie ze specyfikacją protokołu pocztowego, serwer ten po pewnym czasie ponowi próbę wysłania wiadomość, która tym razem zostanie przyjęta przez serwer odbiorcy. Jeśli jednak poczta pochodzi z serwera rozsyłającego spam, na ogół nie jest wysyłana ponownie.

E-maile transakcyjne

EmailLabs (SMTP w chmurze) to usługa coraz szerzej używana do wysyłek korespondencji transakcyjnej. Przykładem mogą być informacje o logowaniu do serwisów, zmiana hasła, zamówienia, faktury itp., a więc wszelkie e-maile pożądane przez użytkownika. Wszystkie one są skanowane antywirusowo, natomiast żeby przyspieszyć czas dostarczenia ważnych wiadomości transakcyjnych do skrzynek klientów ? korespondencja ta omija mechanizm szarych list. W ten sposób posiadacze poczty w Domeny.pl mogą liczyć na szybsze docieranie ważnych dla nich maili związanych z transakcjami.

Wybierz hosting i załóż szybką pocztę e-mail w Domeny.pl

Dobry tekst? Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *