TMCH na drodze do rejestracji nowych domen

clearinghouse-logo-600

Trademark Clearinghouse (TMCH) poinformował, ze wysłał ponad pół miliona ostrzeżeń do potencjalnych rejestrantów nazw w nowych domenach. Ostrzeżenia są wysyłane w przypadku, gdy ktoś próbuje zarejestrować domenę, która odpowiada nazwie lub znakowi towarowemu zarejestrowanemu w bazie TMCH.

Co oznacza ta liczba? Na pewno to, że ponad pół miliona to jest bardzo duża liczba prób rejestracji, zwłaszcza w porównaniu z liczbą aktywnych nazw nowych domen, która wynosi około 350 000.

Według TMCH 95% tych ostrzeżeń sprawiło, że na nie została zarejestrowana, co pokazuje skuteczność systemu. Ale z drugiej strony w bazie znajduje TMCH znajduje się wiele nazw, które są popularne w wielu innych rozszerzeniach domen, więc nie może dziwić fakt, że tak samo jest w przypadku nowych domen. Ponadto ostrzeżenia automatycznie otrzymują wszyscy, którzy próbują zarejestrować zastrzeżoną nazwę, również posiadacze praw do niej.

TMCH twierdzi, że wysyłane działają odstraszająco na potencjalnych cybersquatterów, ale czy nie jest tak, że jednocześnie odstraszają tych, którzy chcieliby po prostu zarejestrować nazwę, która wydaje im się dobra? Najprawdopodobniej oba wyjaśnienia są częściowo prawdziwe.

Źródło: Domeny.pl / Domain Incite / Domain Name Wire

 

Dobry tekst? Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *