Top 6 mitów o Certyfikatach SSL

Certyfikat SSL jest narzędziem niezbędnym, jeśli firma chce prężnie działać w e-biznesie. Odpowiednie wykorzystanie SSL pomaga firmie budować pozytywny wizerunek w oczach klientów, staje się ona wiarygodna, a klienci kojarzą ją z bezpieczeństwem.

Niestety wielu użytkowników Internetu nie ma pojęcia ile zagrożeń czyha na nich w sieci. Stąd też niska świadomość potrzeby zainstalowania certyfikatu SSL na swoich stronach. Jeśli wahasz się czy wybrać zabezpieczenie SSL, ponieważ czytałeś różne opinie na ten temat zapoznaj się z naszym mini poradnikiem.

nestor-start

header-1

rysunek-1

Certyfikaty SSL to najwyższa forma bezpieczeństwa przed atakami hackerskimi. To, że czegoś na pierwszy rzut oka nie widać, nie oznacza, że nie jest nam potrzebne. Głównym zadaniem certyfikatów ssl jest ochrona danych pozostawianych na stronie. Dzięki temu wrażliwe informacje są bezpieczne, a klienci ze spokojem korzystają ze strony, w tym co najważniejsze dokonują płatności za zamówienia, rejestrują się do panelu, zapisują do newslettera, etc. Ale to nie wszystko. SSL na stronie www wnosi dodatkowe wartości dla domeny. Szyfrowanie danych wpływa na zwiększenie wiarygodności naszej strony w oczach klientów oraz buduje zaufanie do marki. Witryny posiadające SSL są bardziej cenione przez algorytm wyszukiwarki, dzięki czemu osiągają lepsze pozycje. Warto wiedzieć, że algorytm Google uwzględnia obecność SSL w swoim algorytmie, a Firefox nie wspiera stron niezabezpieczonych.

header-2

Obecnie na rynku jest wielu wystawców zabezpieczeń, oferujących różne typy ochrony wrażliwych danych. Duży wybór producentów wręcz wymusza konkurencyjne ceny. Najważniejsze by wiedzieć jakiego typu zabezpieczenia potrzebujemy. Skala ochrony zależy od tego czy prowadzimy sklep, czy zarządzamy portalem finansowym czy prowadzimy samodzielnie blog firmowy. Certyfikat nie musi być drogi, żeby być skuteczny. Dobre zabezpieczenie możemy mieć już za mniej niż 100 zł na rok.
https://certyfikatyssl.pl/certyfikat-domeny-pl-superfast-ssl.html
Jest to certyfikat podstawowy, idealny dla prostych stron, które nie posiadają wrażliwych danych. Dla rozbudowanych witryn takich jak sklep internetowy, fora, strony instytucji finansowych, w tym przede wszystkim bankowości odpowiednie są certyfikaty z wyższą walidacją OV i EV.

rysunek-2

header-3

rysunek-3Nie jest prawdą, że tylko największe firmy, przeprowadzające milionowe transakcje powinny mieć odpowiednie zabezpieczenia przed atakami. W dzisiejszych czasach coraz więcej odnotowuje się kradzieży danych z małych firmy czy instytucji, które są łatwym łupem. Przede wszystkim dlatego, że są nieświadome zagrożenia. To, że prowadzimy mały sklep z produktami typu handmade nie oznacza, że nikt nas nie zaatakuje. Należy pamiętać, że wśród klientów wzrosła świadomość zagrożenia i coraz częściej rezygnują z płatności w witrynie, która nie posiada zielonego paska https.

 

header-4

 

rysunek-4

W celu wydania certyfikatu SSL nabywca musi przejść walidację, która potwierdza dane właściciela domeny. Walidacja EV potwierdza autentyczność istnienia firmy. Dzięki temu każdy klient, który korzysta ze strony, na której jest SSL ma pewność, że jego dane są profesjonalnie chronione, a właściciel witryny faktycznie istnieje i jego dane są prawdziwe. Nie ma lepszej gwarancji autentyczności witryny.

header-5

rysunek-5

Instalacja nie jest trudna. Wystarczy postępować zgodnie z wytycznymi. Konsultanci zawsze dokładnie informują w jaki sposób podać/uzupełnić dane, aby otrzymać certyfikat w jak najkrótszym czasie. Korzystając z certyfikatów ze sprawdzonych stron www masz pewność, że konsultanci pomogą Ci przejść procedurę.

header-6

rysunek-6

Oczywiście, że Cię nie stać. Dlatego też, z myślą o klientach posiadających więcej domen postanowiono stworzyć typ certyfikatu Multi-Domain, który może zabezpieczać nawet 210 adresów jednocześnie. Jest to duża oszczędność, ale i nie strata jakości ochrony. Takie rozwiązania pozwolą zaoszczędzić sporo pieniędzy, które możesz wykorzystać w inny sposób.

 

header-7

rysunek-7

Pasek przeglądarki jest pierwszym miejscem gdzie możesz sprawdzić czy dana strona jest zaufana. Jeśli strona jest zaszyfrowana to jej adres powinien zaczynać się od protokołu https://, a nie samego http://. Jeśli witryna przeszła walidację EV to oprócz kłódki i protokołu https pojawi się zielony pasek symbolizujący bezpieczne połączenie.

 

Liczba ataków w sieci rośnie. Codziennie małe jak i duże firmy muszą borykać się z zagrożeniem wykradnięcia wrażliwych danych klientów. Certyfikaty SSL są odpowiedzią na potrzeby zarówno użytkowników jak i e-biznesów. Z dnia na dzień wzrasta liczba instalacji SSL, co pokazuje coraz większą świadomość zagrożeń płynących z sieci.

Wybierz odpowiedni certyfikat dla siebie