Verisign z patentem na analizę nieistniejących domen

a_sorense

Domenowy gigant ? Verisign – właśnie uzyskał nowy patent. Umożliwia on stworzenie narzędzia do analizy ruchu na niezarejestrowanych domenach internetowych.

Wniosek patentowy o numerze 8 504 673 zatytułowany ?Traffic like NXDomains? zawiera następujący opis:

– ?Metody i systemy do analizy ruchu sieciowego związanego z domenami internetowymi, łącznie z nieistniejącymi domenami (Non-Existent Domain – NXD)? obejmujące: przechowywanie danych o ruchu w sieci związane z zapytaniami DNS dla NXD; pobieranie i analiza zapytań o domeny; tworzenie, w oparciu o dane o ruchu sieciowym, list nieistniejących domen, których dotyczyło przynajmniej jedno zapytanie DNS w danym okresie czasu; obliczanie, w oparciu o dane o ruchu sieciowym, metryk podobieństwa dla każdej NXD z listy; dostarczenie analiz identyfikujących potencjalnie wartościowe NXD na podstawie obliczonych metryk podobieństwa.?

5bc9f8546701b19ab2a6621390ef3d42

Nowe narzędzie stworzone pod okiem Verisign może okazać się bardzo cenną pomocą dla inwestorów domenowych. Mogłoby one w prosty sposób wskazywać niezarejestrowane jeszcze domeny, które generują ruch w Internecie.

Zasadnicze jest tu pytanie, jak dużo jest jeszcze niezarejestrowanych domen, które mogą samoczynnie być ciekawą inwestycją. Bardzo prawdopodobne, że zdecydowana większość domen znalezionych przy pomocy nowego narzędzia, będzie literówkami popularnych adresów www.
Źródło: Domeny.pl/domainnamewire.com

(foto by a_sorense via flickr.com)

Dobry tekst? Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *