Wygasa zewnętrzny Root Sectigo

Z dniem 30 maja 2020 roku wygaśnie ważność Roota AdTrust. Do tego czasu wszystkie aplikacje lub instalacje zależne od niego muszą zostać zaktualizowane.

Sytuacja nie wpłynie na komfort użytkowników. Standardowy root firmy Sectigo zapewni poprawne działanie. W nietypowych przypadkach Sectigo oferuje nową opcję podpisywania krzyżowego (cross-signing) z rootem AAA, który wygasa dopiero w 2038 r.

Przejdziemy do zapewnienia certyfikatu krzyżowego, który korzysta z katalogu głównego „Usługi certyfikatów AAA”, który wygasa dopiero w 2038 roku. Rozpoczniemy udostępnianie tego nowego certyfikatu krzyżowego od czwartku 30 kwietnia.

Sectigo.com

Jeśli korzystasz z Sectigo Twój certyfikat będzie normalnie działał także po upływie wskazanego terminu. Nie musisz podejmować żadnej aktywności. Wszyscy bowiem nowi klienci i systemy operacyjne korzystają z nowych rootów COMODO i USERTrust. Ich ważność wygasa dopiero w 2038 r. W zdecydowanej większości przypadków standardowy root firmy Sectigo oferuje pełne wsparcie klienta. W nietypowych przypadkach zapewni opcję podpisywania krzyżowego (cross-signing) z rootem AAA.

Dobry tekst? Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *