Zachwyć się językiem polskim

fb zdjęcie w tle

W dniach 10-22 marca 2015 roku Domeny.pl organizuje konkurs ?Zachwyć się językiem polskim? http://zachwycajace.domeny.pl . Konkurs polega na zabawach słownych, tworzeniu pangramów i palindromów w języku polskim. Celem konkursu jest zachęcenie osób młodych i starszych do zabawy językiem polskim. Na co dzień w Internecie coraz częściej używamy skrótów myślowych, wyrażanie emocji zamieniamy na emotikony. Konkurs ma przypomnieć, że nasz język posiada szerokie słownictwo, ciekawe i zróżnicowane, które daje możliwość wyrażania swoich emocji na wiele sposobów.

Na czym polega konkurs? Na utworzeniu pangramu. Dla ambitnych, którzy podeślą dodatkowo wymyślony przez siebie palindrom możliwość zdobycia ekstra punktów, przybliżających do wygranej. Pangram to krótkie zdanie poprawne gramatycznie i składniowo, w którym użyta jest każda litera alfabetu przynajmniej raz. Palindrom natomiast to wyraz, zdanie lub wiersz brzmiący tak samo czytany od lewej do prawej i od prawej do lewej strony. Aby wziąć udział w konkursie należy polubić FB Domeny.pl oraz podesłać propozycję pangramu korzystając z formularza na stronie www.

Domeny.pl przypomina, że nasz język posiada wiele możliwości, które można również wykorzystać w celach marketingowych. Jak? Również w temacie domen i adresu www. Domeny z polskimi znakami (IDN) pozwalają na utworzenie adresu www zawierającego polskie litery. Dają one możliwość użycia oryginalnych nazw i wyróżnienia się na tle konkurencji. Dzięki temu pozbywasz się problemów z przekształcaniem przez odbiorców nazwy działalności, co w przypadku użycia polskich liter jest częste: http://domeny.pl/domeny-z-polskimi-znakami-idn.html

Partnerzy konkursu:

Domeny.pl, Wydawnictwo Sorus, Radio MORS, studentnews.pl, notatek.pl, ksiazka.net.pl, Kultura Rybnik

Domeny.pl Sp. z o.o. to jedna z najdłużej działających firm w branży internetowej w Polsce (od 1997 roku). Zaczynając od rejestracji domen internetowych i usług hostingowych poszerzyła swoją ofertę o produkty dedykowane klientom, chcącym zaistnieć w Internecie. Z usług Domeny.pl skorzystały już tysiące klientów indywidualnych i firm.

Wydawnictwo Sorus istnieje na rynku wydawniczym już od 1991r. Obecnie wydają książki beletrystyczne, poezję, dokument, a także literaturę podróżniczą. Sorus to wysoka jakość publikacji, dbałość o szczegóły, ponad dwudziestoletnie doświadczenie oraz komfort współpracy z autorami.

Notatek.pl to jeden z największych portali studenckich w Polsce! To platforma edukacyjna tworzona przez młodych dla młodych! Oferują bazę ponad 100 tys. notatek z ponad 270 uczelni w całej Polsce.

Dobry tekst? Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *