Zainstaluj WordPressa i załóż pocztę w 5 minut!

WordPress jest niezwykle wygodnym i intuicyjnym CMSem. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób na całym świecie z niego korzysta. Jak czytamy w raporcie serwisu W3Techs już 30% serwisów działa w oparciu o WordPress. Co ciekawe używają go tak duże portale jak: Spotify, TED, CNN czy TIME.com. Widać więc, że jest on platformą idealną nie tylko dla osób początkujących, ale również firm, będących liderami na rynku. Dołącz do tego grona i dowiedz się jak zainstalować WordPress i założyć pocztę w zaledwie kilka minut!

Jak zainstalować WordPress na serwerze w 3 krokach?

Każdy z naszych pakietów hostingowych zawiera Autoinstalator WordPress, dzięki któremu instalacja tego CMSa na serwerze Domeny.pl jest niezwykle prosta. Poniżej przedstawiamy trzy kroki, po wykonaniu których będziesz mógł rozpocząć pracę na platformie. Przed instalacją upewnij się, że domena została wydelegowana na wskazany serwer i minął czas 24 godzinnej propagacji. Zalecamy, aby na czas instalacji wyłączyć funkcję CDN CloudFlare oraz przekierowania.

 • W celu dodania aplikacji WordPress na swoim serwerze przejdź do zakładki Usługi > Aplikacje > APLIKACJE i kliknij opcję „Nowa aplikacja”
 • Następnie wybierz WordPress z Katalogu aplikacji, możesz filtrować listę aplikacji po typie i wersji polskojęzycznej
 • Uzupełnij wymagane pola i kliknij wyślij.
  Po poprawnym przejściu procesu instalacji aplikacja WordPress pojawi się na Twojej liście. Opcja zaloguj pozwoli Ci przejść do syystemu.

Całość nie powinna zająć więcej niż 5 minut!

Wybierz hosting z Autoinstalatorem WordPress

Jak założyć pocztę w 3 krokach?

Adres e-mail jest niezbędny do prowadzenia działalności. Służy nie tylko do kontaktu z klientami, ale również potencjalnymi partnerami, czy oczywiście dostawcami. Poniżej przedstawiamy sposób na założenie poczty w kilka minut.

 • Jeśli posiadasz już domenę z serwerem, wystarczy że po zalogowaniu się do Panelu Klienta, przejdziesz do serwera, na którym chcesz założyć skrzynkę pocztową.
 • Następnie wybierz box Konta email, po czym kliknij Dodaj konto email.
 • Ostatnim krokiem jest wybranie nazwy nowego adresu email, hasła oraz pojemności i potwierdzenie przyciskiem Dodaj konto email.

Od tego momentu możesz cieszyć się swoją własną nową skrzynką pocztową.

Instalacja WordPressa. Korzyści

WordPress, to niekwestionowany lider wśród oprogramowań wybieranych do tworzenia stron, blogów, czy sklepów internetowych. Z każdym rokiem przybywa jego zwolenników, a to za sprawą funkcjonalności połączonej z prostotą zarządzania. Wśród podstawowych zalet tego systemu należy wyróżnić takie cechy jak:

 • intuicyjność i prostota. To jego podstawowe zalety. Przyjazny interfejs pozwala w szybki sposób zapoznać się z mechanizmem funkcjonowania. Dzięki przejrzystemu i przemyślanemu interfejsowi, integrującemu UX z łatwością opanujesz jego obsługę. Nie musisz znać środowiska html, aby stworzyć i zarządzać swoją witryną.
 • personalizacja – dostosuj swoją stronę do własnych potrzeb. WordPress daje możliwość stworzenia personalizowanej witryny. Możesz wybierać z setek istniejących szablonów, ale także stworzyć własny. Dzięki czemu zaprojektujesz stronę od początku do końca według własnego pomysłu. Uwzględnisz SEO i bieżące trendy.
 • bogata funkcjonalność – system posiada szereg dostępnych narzędzi, które optymalizują Twoją pracę. Dzięki funkcjonalnym wtyczkom, możesz podnieść jakość swojej pracy. WordPress posiada ich już ponad 50 000. Twórcy obok bezpłatnych wtyczek i rozszerzeń oddają do dyspozycji także ich płatną, bardziej zaawansowaną wersję. Dzięki tej możliwości, nie tylko możesz podnosić efektywność swojej strony, ale także ją zmieniać – nie będąc biegłym w programowaniu.
 • responsywność – Twoja witryna oparta o WordPress będzie prezentowała się dobrze zarówno na ekranie laptopa, jak i smartfona. Mówić o responsywności strony, mówimy o jej automatycznym dostosowywaniu do określonej wielkości. To sprawia, że bez względu na urządzenie, strona będzie się odpowiednio prezentowała, uwzględniając rozdzielczość i parametry ekranu.
 • wsparcie SEO – WordPress powstał i jest rozwijany zgodnie ze standardami SEO. Jedną z najpopularniejszych wtyczek, dbającą o widoczność witryny w wynikach wyszukiwania jest Yoast. Za jej pomocą samodzielnie, krok po kroku zoptymalizujesz witrynę pod algorytm wyszukiwarki. Yoast pozwala m.in. na stworzenie mapy strony, uzupełnianie meta title i meta description. To, o czym warto wspomnieć to kompatybilność z Google Search Console.

Wybierając hosting w Domeny.pl możesz skorzystać z autoinstalatora. Szybka i sprawna konfiguracja pozwoli przejść przez cały proces w zaledwie kilka minut. Zainstaluj WordPressa i przekonaj się sam i dołącz do grona ponad 15 milionów użytkowników.

Dobry tekst? Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *