Zaskakujące statystyki ze świata Internetu

 

shutterstock_112663082

Szukasz odpowiedniego adresu www dla swojej firmy i żaden nie jest dostępny? Nie ma się co dziwić. Zgodnie z informacją ze strony Internet Live Stats, w sieci jest ponad 1 mld aktywnych stron internetowych. Dlatego nie powinno Cię dziwić, że domeny najbardziej chwytliwe, łatwe do zapamiętania są już zajęte.

Według danych ze strony internetlivestats.com tylko w tym jednym dniu korzystając z wyszukiwarki google.com Internauci poszukiwali 3,1 mld haseł i wysłali 170 mld maili. Wiemy również, że z Internetu korzysta prawie 3 mld osób na całym świecie. Liczby te potwierdzają, jak wielką rolę w naszym życiu odgrywa Internet.

Strona Internet Live Stats zlicza na bieżąco liczbę użytkowników, wysłanych maili, wyświetlonych filmów Youtube i inne interesujące dane. Wchodząc na stronę, widzisz jak szybko liczby osiągają niewyobrażalne wielkości. Oto kilka statystyk z zaledwie 1 sekundy:

  • 2,334,679 wysłanych e-maili
  • 88,708 wyświetleń filmów na Youtube
  • 1,324 ściągniętych zdjęć z Instagramu

111

Od czego się zaczęło? 25 lat temu Tim Berners-Lee,  uważany za „ojca internetu”, zaproponował radykalną zmianę organizacji informacji w sieciach informatycznych. Przedstawił swoją koncepcję systemu informacyjnego World Wide Web. Pomysł na WWW narodził się w celu łączenia informacji wielu autorów w sieć dokumentów hipertekstowych. W marcu tego roku obchodziliśmy 25. rocznicę jego powstania.

Berners-Lee od lat opowiada się za pełną wolnością Internetu. Uważa, że szpiegowanie użytkowników sieci zagraża demokratycznej naturze Internetu. Wspiera działania Edwarda Snowdena, ujawniające skalę internetowego szpiegostwa USA, określając je jako „absolutnie służące interesowi publicznemu”. Jest zwolennikiem ograniczenia szpiegowania użytkowników.

 

Źródło: Domeny.pl

foto: www.internetlivestats.com

Dobry tekst? Podziel się!

One thought on “Zaskakujące statystyki ze świata Internetu

  1. No teraz to już wgl. coraz tego więcej i więcej i ta liczba będzie rosła nie ma co ukrywać teraz jesteśmy w dobie internetu i on włada wszystkim. Takie czasy nastały że już prawie każdy ma dostęp do internetu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *